Wynajem auta w Krakowie na Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży 2016

Trwają przygotowania do odbywających się w dniach 26-31 lipca w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Stolica Małopolski będzie gościć pielgrzymów z całego świata. To wyjątkowa okazja, by zwiedzić największe atrakcje turystyczne oraz poczuć niezwykłą atmosferę miasta na własnej skórze.

Stolica Małopolski obfituje w zabytki sztuki sakralnej – jest tu ponad 130 kościołów, cerkwi oraz kaplic, na czele z symbolem miasta – Kościołem Mariackim z ołtarzem autorstwa Wita Stwosza, Katedrą Wawelską, Kościołem św. Franciszka z Asyżu z witrażami Wyspiańskiego.

Kraków to także miasto ściśle związane z postacią Jana Pawła II – to tutaj studiował polonistykę, mieszkał, pracował, prowadził działalność duszpasterską jako kapłan, biskup, a następnie metropolita krakowski. Będąc papieżem chętnie je odwiedzał, a dzisiaj każdy może ruszyć specjalnie oznaczonym szlakiem turystycznym „Ścieżkami Jana Pawła II”, obejmującym miejsca na mapie miasta spełniające ważną rolę w życiu Karola Wojtyły.

Polecamy wynajem samochodów w Krakowie na czas Światowych Dni Młodzieży oraz w innych terminach. Jeśli chcesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów 9 osobowych, zapraszamy do nas! Nasze auto zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania.

Napisano w Wydarzenia